Suzuki Vitara Hybrid. Säästlik hübriidsüsteem

Uus K14D 1,4-liitrine BOOSTERJET koos 48 V Suzuki SHVS kerghübriidsüsteemiga asendab K14C 1,4-liitrise BOOSTERJET-mootori.

 

K14D 1,4-liitrine BOOSTERJET-mootor

Vahejahutiga turboülelaadur surub kokkupressitud õhu silindritesse, võimaldades mootoril pakkuda suurimat pöördemomenti 235 Nm juba väga madalatelt pööretelt, isegi alates 2000 p/min. Turboülelaadur on varustatud klappide juhtimissüsteemiga, mis vaikeasendis suletuna tagab mootori hea reageerimise ja avatuna vähendab kütusekulu rahulikul sõitmisel. Kütusesäästlikkust suurendab veelgi seitsme pihustiga otsesissepritsesüsteem, mis optimeerib sissepritsitava kütuse kogust, ajastust ja survet.

Kasutades kütust säästvaid uuendusi, näiteks tõstetud surveastet 10,9, elektrilist muutuvat klapiajastust ja jahutatud heitgaaside ringlust, pakub uus otsesissepritse-turbomootor väiksema kütusekuluga, samas jõulist sõitu uue Vitaraga.

 

Vitara Hybrid on saadaval esiveolisena või AllGrip-nelikveosüsteemiga ja 6-käigulise manuaalkäigukastiga.

48 V SHVS kerghübriidsüsteem

48-voldise pingega Suzuki hübriidsüsteem SHVS koosneb kolmest põhikomponendist: 48-voldise pingega integreeritud startermootor-generaatorist ISG (Integrated Starter Generator), millel on ka elektrimootori funktsioon; 48 V liitiumioonakust ja alalisvoolumuundurist, mis 48 volti muudab 12 voldiks. ISG 48-voldine pinge võrreldes tavalise 12 voldiga suurendab elektrimootori jõudlust ja laiendab selle energiatagastusmomendi vahemikku.

Uue süsteemi olulisemateks omadusteks on pöördemomendi juhtimise ja võimendamise funktsioonid, mis muudavad sõiduelamuse intensiivsemaks, kasutades kiirendamisel pöördemomendi suurendamiseks elektrimootorit. Süsteemil on ka uus elektrimootori tühikäigu funktsioon, mis kasutab tühikäigul elektrimootorit, säästes sellega kütust.

 

Uued LED-esituled

Uue mootoriga 2020. aasta Vitara on äratuntav uuenduslike LED-esitulede järgi, mis annavad peidus olevatele uutele tehnoloogiatele sobiva täiusliku välimuse.

 

Broneeri proovisõit